Teplárny Brno – to je energie pro Brno!

27. 8. 2020

Naší hlavní komoditou je teplo. Vyrábíme ho ve čtyřech provozech Špitálka, Červený mlýn, Brno-sever a Staré Brno, v nichž spalujeme zemní plyn. Pátým, spolupracujícím zdrojem, který hřeje Brno je Zařízení pro energetické využití odpadu (ZEVO) společnosti SAKO Brno. V okrajovějších částech města, kam nedosáhne centrální síť horkovodů, pak zásobujeme zákazníky z lokálních plynových kotelen.
Dohromady provozy Tepláren Brno tvoří jednu propojenou síť, tzv. soustavu zásobování tepelnou energií (SZTE). V té vyrábíme a distribuujeme ekologické, čisté a bezpečné teplo. Současně v jednom technologickém procesu vyrábíme i elektřinu.
 
Mezi naše zákazníky patří AZ Tower, Nákupní galerie Vaňkovka, Masarykova univerzita, Fakultní nemocnice u sv. Anny a další. Elektrickou energii od nás odebírá mimo jiné i Dopravní podnik města Brna.
 
Nabídka našich služeb zahrnuje rovněž zemní plyn. Jsme jedinou společností v Brně, která svým obchodním partnerům nabízí všechny tři komodity: teplo, elektřinu i plyn.
 
Víme jak šetřit životní prostředí, proto měníme 66 km parovodů za nové úspornější horkovody. Každý kilometr přestavěného potrubí ušetří po přestavbě 336 tun CO2 ročně. Ročně investujeme do modernizace a ekologizace na 300 mil. Kč.
 
Jdeme vstříc novým výzvám, a proto podpoříme elektromobilitu v Brně výstavbou sítě rychlodobíjecích i klasických dobíjecích stanic. Doposud jsme zahájili spuštění trojice rychlodobíjecích veřejných stanic v Obchodní galerii Vaňkovka, na provozech Červený mlýn (u NC Královo Pole) a na Špitálce.
 
Na provoze Brno-sever vybudujeme kotel na spalování dřevní štěpky.
 
Našim zákazníkům nabídneme dodávky chladu, které jim zajistí komfort i v horkém létě.
 
Vybudujeme edukační a prezentační centrum na provoze Červený mlýn.
 
Ročně věnujeme Brnu až 3 000 000 Kč, podporujeme brněnské zdravotnictví, neziskové organizace nebo sport dětí a mládeže.
 
V roce 2019 jsme získali Národní cenu kvality v programu Excelence v kategorii „Podnikatelský sektor – velká organizace“. Jsme držiteli mnoha certifikátů.
 
Teplárny Brno – jsme víc než dodavatel tepla!