Teplárna Otrokovice a.s. - partner konference

5. 8. 2021

Otrokovická teplárna významně přispívá ke zlepšení životního prostředí. Do ekologických opatření a stavby nového plynového kotle investovala přes půl miliardy. Společnost zajišťuje teplo pro domácnosti a firmy v Otrokovicích, Napajedlech a ve Zlíně – Malenovicích.
Na dvou uhelných kotlích byly v posledních letech provedeny rozsáhlé úpravy. Společnost instalovala moderní technologie na snížení emisí dusíku a rekonstrukcí prošly také odsiřovací linky, což přispělo k redukci oxidů síry.  V loňském roce teplárna uvedla do provozu nový plynový kotel, který nahradil jeden kotel na uhlí. Díky novému kotli a rozsáhlým investicím do modernizace zdroje došlo k podstatnému snížení emisí. Během dvou let se oxidy dusíku snížily o 60 procent a oxidů síry bylo méně dokonce o 70 procent. O polovinu klesly také emise tuhých znečišťujících látek. 
Výrazně nižší než v minulosti je také produkce oxidu uhličitého. Za posledních 15 let došlo k poklesu o 40 procent a vloni byly emise nižší o téměř 60 tisíc tun ve srovnání s rokem 2019.  
 
 
 
Kromě uhlí a plynu se v teplárně spaluje i biomasa. A kvůli postupnému odchodu od uhlí se bude její podíl v budoucnu navyšovat. Společnost připravuje projekty, které by umožnily masivnější využití biomasy na stávajících kotlích i výstavbu kotle nového. 
V otrokovické teplárně je palivo využito na maximum, protože společně s teplem vyrábí elektřinu. Při tomto způsobu dochází k vyššímu využití paliva, což přináší výhody i pro zákazníky, kteří mají příznivé ceny za teplo. A nižší spotřeba paliva znamená méně emisí a menší zátěž pro životní prostředí. 
 
 
Otrokovická teplárna zajišťuje tepelnou pohodu pro více než devět tisíc domácností, firmy, školy, obchodní centra a další instituce. Dodává také technologickou páru důležitým průmyslovým podnikům, jako jsou Continental Barum nebo Fatra.  
I v dalších letech bude společnost nabízet svým zákazníkům energetické řešení, které znamená jistotu a pohodlí, a chce nadále rozšiřovat a zlepšovat své služby.
 
Webové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookie.
Více | Zpracování osobních údajů