GRADYENT - partner konference

22. 3. 2022

Transformace teplárenských sítí pomocí umělé inteligence
Gradyent využívá nejmodernější technologie cloudu a strojového učení se zaměřením na teplárenství. V souladu s předními technologickými řešeními v jiných průmyslových odvětvích je naše filozofie taková, že každá optimalizace začíná virtuálním modelem – digitálním dvojčetem teplárny tzv. “digital twin”. 
 
Na základě řešení „Digital Twin“ Gradyent nabízí čtyři modely, které je možné aplikovat na pět různých provozních scénářů. 
 
Digitální dvojče teplárny společnosti Gradyent je unikátní tím, že je vysoce adaptivní a funguje v reálném čase. Poskytuje spolehlivé informace o chování distribuční sítě, ale také velmi detailní pohled na poptávku po dodávkách tepla i bez nutnosti využití lokálních senzorů. Data jsou k dispozici nejenom aktuálně, ale také zpětně a díky modelu předpovědí na bázi umělé inteligence i s výhledem na 24 hodin dopředu. Relevantní informace se zobrazují ve velice intuitivním formátu jako mapa. Platformu je také možné využít k přímému ovládání řídícího systému pomocí zasílání optimalizovaných hodnot v minutových intervalech ke konkrétním zdrojům a distribučním bodům.  
 
V závislosti na nastavení každého systému a jeho možných úskalí Gradyent umožňuje přímo optimalizovat např. teplotu v síti (>10°C snížení), tepelné ztráty (snížení 10-15%), vysoké zatížení nebo účinnost tepelných čerpadel, a umí se také plně integrovat s Vašimi existujícími řešeními a systémy. 
 
www.gradyent.ai 
 
Webové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookie.
Více | Zpracování osobních údajů