MINULÝ ROČNÍK

Závěrečná zpráva 2018

 

STATISTIKA

Počet návštěvníků: 1012 (během 2 dnů)

Počet prezentujících se firem 101 (z toho 39 mediálních partnerů)

Počet přednášek: 55

Počet účastníků společenského večera: 392

 


ROZHOVORY S ÚČASTNÍKY

Pořadatel a organizátor se může plácat po ramenou jak chce a říkat si o vydařeném ročníku, co chce. Pokud ale není slyšet hlas účastníka, nemůže být hodnocení hodné důvěry. Proto jsme se zeptali těch, pro které byla konference pořádána. 


Účast kolegů ze Slovenska povyšuje každoročně konferenci na „mezinárodní“, proto jsme byli zvědaví, co dal či vzal letošní ročník Martinu Trickovi z Veolie Slovensko. Nad svíčkovou v plné palbě zalévanou nealkoholickým pivem jsme se zeptali:

 

PROČ JSTE NA KONFERENCI PŘIJELI?

Chtěli jsme získat všeobecný rozhled o tom, co se děje i v sousedních zemích. Protože to, co řešíte vy tady, řešíme i my na Slovensku.

 

ZAUJALO VÁS NĚCO?

Je vidět, že tato konference je šitá hlavně na českou legislativu, což jsou pro nás víceméně sekundární informace. Ovšem, když evropská legislativa ovlivňuje tu českou, může zde být nějaká analogie s tím, co se děje na Slovensku. V tomto úhlu pohledu lze říci, že je to podobné, respektive jsou zde podobné brandy jako u nás.

Konkrétní výsledky se ale člověk nedozví. Většinou se mluví o legislativě, že toto je nařízení EU a do určité doby se musí aplikovat na území všech členských států. Co se týče technologií (nové technologie, využití, technika teplárenství atd.), které mne zajímaly nejvíce, cítím zde menší přínos. Ač tu byly nějaké moderní provozy, nebylo jich mnoho. Konference se točí především okolo legislativy, proto jsem poněkud rozčarovaný.

 

PŘIJEDETE PŘÍŠTÍ ROK?

Nezávisí to jen na mně, ale pokud bude možnost, pak ano.

 

Poté nám cestu zkřížila Hana Pacáková, která je vedoucí Odboru životního prostředí, zemědělství a lesnictví a Oddělení ochrany ovzduší a nakládání s odpady na Krajském úřadě Jihočeského kraje.

 

CO VÁS NA KONFERENCI PŘIVÁDÍ?

Konference je pro nás tématicky zajímavá, zejména proto, že se zde řeší jak problematika teplárenství i odpadů a případně jejich zpracováváním třeba v energetických zdrojích. A jelikož jsem z oddělení ovzduší a nakládání s odpady, tak je jasné, že tématicky je to věc, která se dotýká i našeho zaměření.

 

JE NĚCO, CO VÁS NA KONFERENCI POTĚŠILO, NEBO ZKLAMALO?

Naprosto mě potěšil pan ředitel Manhart z MŽP, a to informací, že ČR nebude vůbec podporovat technologie MBÚ, což musí rozumný člověk a odpadář přivítat a být potěšen, a to jsem i já.

Zklamal mě výklad k tomu, jak se připravuje vyhláška na TAP (tuhé alternativní palivo, pozn. redakce). Tak, jak vše pan ředitel Manhart popsal, ukazuje, že pro ty, kteří by se vydali touto cestou, se až tak moc nezmění. Pokud ale z hlediska ochrany ovzduší budou platit stejné podmínky jako dosud. Zatím to vypadá, že to tak dopadne. Myslím si, že všichni, kdo by se chtěli vydat touto cestou, to budou mít dost komplikované.

 

A CO PŘÍŠTĚ? DORAZÍTE?

 

Pokud budu mít čas, tak velice ráda.

 


 

Závěrečná zpráva ke stažení

Průběh konference

Společenský večer

Partneři a vystavovatelé

   stav k 12. 4. 2018