ENETIQA - partner konference

21. 3. 2023

Energetická skupina ENETIQA (dříve MVV Energie CZ) patří k předním výrobcům a distributorům tepelné energie v České republice.
Prostřednictvím patnácti společností v posledním fiskálním roce vyrobila a zákazníkům v patnácti městech dodala 648 tisíc MWh tepla a 192 tisíc MWh elektřiny. Mezi odběratele patří 70 tisíc domácností a 700 firem, organizací nebo průmyslových areálů. Svým bezmála 500 zaměstnancům nabízí v regionech zajímavé a stabilní zaměstnání.
 
Skupina se také zabývá kombinovanou výrobou elektřiny a tepla, energetickým využitím odpadu šetrným k životnímu prostředí (EVO), energetickým poradenstvím, vodohospodářstvím a poskytováním služeb elektronických komunikací. Již od roku 1993 poskytuje energetické služby – v České republice je jedním z nejvýznamnějších a nejdéle působících dodavatelů tzv. Energy Performace Contracting (EPC). Přes 200 modernizovaných objektů přináší jejich vlastníkům nebo provozovatelům garantované úspory více než 1,25 mld. Kč.
 
Právě důraz na moderní energetiku, bezemisní výrobu a ekologizaci je určující pro všechny aktivity společnosti ENETIQA. Dokladem jsou například projekty GreenNet v Liberci a Pelhřimově nebo geotermální zdroj v Děčíně, na který navazují inovativní projekty v Litoměřicích i dalších městech.
 
Mateřskou společností je společnost ENETIQA Energy s.r.o., která je součástí nezávislé evropské investiční skupiny Cube Infrastructure Managers zaměřené na infrastrukturní projekty střední velikosti.
 
www.enetiqa.cz
 
Webové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookie.
Více | Zpracování osobních údajů